Paviršiaus paruošimas skystiems tapetams

Išsamiai nagrinėjame skirtingus paviršius ant kurių gali tekti dėti skystus tapetus. Skirtingos darngos reikalauja skirtingo paruošimo, todėl tai labai svarbu.

SKYSTI TAPETAI

Šilkinės dangos Silk Plaster tepimas ant sienos paprastas. Su šiuo darbu lengvai susitvarkys bet kuris žmogus neturintis jokios patirties remonto darbuose. Laikantis nurodytų instrukcijų darbus atliksite lengvai. Kadangi skystų tapetų pasirinkimas didelis, vienus yra uždėti lengva, kitas rūšis gražiai užtepti gali tik profesionalas, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti.

Kiekviena siena pagal savo sudėtį sudaryta iš skirtingų medžiagų, ant paviršiaus gali būtų senų tapetų likučių, klijų, senų dažų, ir kitų nepageidaujamų elementų. Kadangi šilkinė danga Silk Plaster maišoma su vandeniu, užnešus juos ant sienos, vanduo gali pritraukti sienos paviršiuje esančias nenaudingas medžiagas.

Dėl šios priežasties šilkinę dangą reikia apsaugoti nuo sienoje esančių priemaišų, ją nugruntuojant specialiais gruntais.
Sienos spalva prieš tepant šilkinę dangą turi būti vientisa, kadangi margumas gali matytis per dangą.

Plikas betonas, tinkuotos sienos, senos statybos namai (blokiniai „chruščiofkės“)

Tokias sienas gruntuoti reikėtų daug kartų tam kad gauti baltą paviršių. Rekomenduojame tokias plokštumas vieną kartą nuglaistyti baltu glaistu, Jis tuo pačiu užpildys esančias poras. Nuglaisčius, šlifuoti nereikia, nebent būtų aštrių atsikišusių glaisto gabalėlių. Juos pašalinkite nušveisdami ar nugramdydami. Tokį glaistą būtina nugruntuoti SilkPlaster gruntu. Dažyti reikia ne tik dėl vienodos spalvos, bet ir dėl to kad šilkinė danga yra maišoma su vandeniu, ir ji iš sienos gali traukti visokias mineralines medžiagas. (Jeigu sienas sušlapinus glaistas suminkštėja, keičia spalvą ar tepa rankas, tokius paviršius būtina gruntuoti alkidiniu gruntu Gruntomal / Robitix, i vieną litrą įberkite saują kvarcinio smėlio)

Gipso kartono plokštės.

Tai itin paplitusi medžiaga šiais laikais. Prieš dedant šilkinę dangą paviršius turi būti baltas. Užtepus siūles ir varžtus, plokštumas galite du kartus nugruntuoti SilkPlaster gruntu, kad paviršius įgautų vientisą spalvą. Tokių pavirčių glaistyti nebūtina.

Medis, OSB plokštės

Prieš tepant svarbu kad paviršius būtų baltas, ant medinių paviršių glaistyti nepatartina, todėl būtina gruntuoti du kartus alkidiniu gruntu Gruntomal arba Robitix

Jeigu planuojate tepti tamsesnę šilkinę dangą, logiška gruntą pigmentuoti panašiu atspalviu, tada jūsų siena įgaus ryškesnį atspalvį.

IŠVADOS

Gruntuoti reikia visais atvejais prieš dedant skystus tapetus parenkant tinkamą gruntą.

1. Jeigu sienos naujai susuktas GK plokštės ar naujai tinkuota arba glaistyta, nuimti seni tapetai, sienos ankščiau dažytos vandens pagrindo dažais, užtenka gruntuoti du kartus SilkPlaster gruntu.

2. Jeigu paviršius medinis, kalkinis, tepantis rankas, ar nežinote sienos sudėties reikia vieną sluoksnį užgruntuoti alkidiniu gruntu Gruntomals / Robitix, ir vieną sluoksnį SilkPlaster gruntu

3. Jokiu būdu netinka Betokontakto tipo gruntai.

4. Bet kada prieš dėdami skystus tapetus paskambinkite mūsų specialistui ir gaukite nemokamą konsultaciją +370 612 80805